مشاهده ی طب سنتی در رسانه ها

بیمه‌ها همچنان تعرفه‌ طب سنتی را پوشش نمی‌دهند

723.jpg

 يك متخصص طب سنتي ايراني  گفت: در سلامتکده‌های طب سنتی، مسئول فنی داروخانه‌ها یک داروساز سنتی است و داروهای عرضه‌شده در سلامتکده‌های طب سنتی حتماً در بسته‌بندی‌های بهداشتی ارائه می‌شود و مانند عطاری‌ها به‌صورت فله و در گونی قرار ندارد.

به گزارش سلامت خبرگزاری تسنیم، دكتر مامک هاشمی در حاشیه افتتاح سلامتکده طب سنتی با حضور وزیر بهداشت، اظهار داشت: پیش از راه‌اندازی این مرکز، خدمات طب سنتی در دانشگاه علوم پزشکی همدان در قالب یک کلینیک ویژه طب سنتی به مردم ارائه می‌شد و با راه‌اندازی این سلامتکده، امکانات درمانی و ظرفیت ارائه خدمات، گسترش می‌یابد.

وی تصریح کرد: در سلامتکده طب سنتی بدیع الحکما، تمامی خدماتی که بسته درمانی طب سنتی قرار دارد که شامل توصیه‌های تغذیه و اصلاح سبک زندگی، داروهای سنتی و گیاهی، اعمال یداوی مانند حجامت، بادکش، زالو و ماساژ است، به مردم ارائه می‌شود.

این متخصص طب سنتی با اشاره به اضافه شدن تعرفه‌های طب سنتی در کتاب ارزش نسبی خدمات، گفت: خدمات طب سنتی بر اساس تعرفه‌های مصوب ارائه می‌شود اما متأسفانه این خدمات در کشور، تحت پوشش بیمه قرار ندارد.

هاشمی اظهار داشت: ممکن است مراکز خصوصی ارائه خدمات طب سنتی، تعرفه‌های مصوب را رعایت نکنند و خارج از تعرفه کار کنند اما در سلامتکده‌های طب سنتی، مسئول فنی داروخانه‌ها، یک داروساز سنتی است و داروهای عرضه‌شده در سلامتکده‌های طب سنتی، حتماً در بسته‌بندی‌های بهداشتی ارائه می‌شود و مانند عطاری‌ها به‌صورت فله و در گونی قرار ندارد.

مسئول فنی سلامتکده طب سنتی بدیع الحکمای همدان گفت: این مرکز به‌عنوان نخستین سلامتکده دانشگاه علوم پزشکی همدان و منطقه غرب کشور شناخته می‌شود و در مکانی واقع شده که محل زندگی و فعالیت یکی از طبیبان قدیمی همدان بوده است.

وی ادامه داد: داروهایی که در سلامتکده‌های طب سنتی ارائه می‌شوند، مجوز تولید گرفته و در شرایط بهداشتی تهیه شده‌اند، حتی عرقیاتی که عرضه می‌شود، پاستوریزه و دارای نشان سیب سبز است و با عرقیاتی که به‌صورت فله و لیتری به فروش می‌رسد، متفاوت است.

پست های هم ریشه:

اولین نفری باشید که نظر ارسال می کنید.